...

Nie bój się zacząć: dopracowywanie przyjdzie później

Jeśli jesteś przedsiębiorcą, z pewnością zdasz sobie sprawę, jak łatwo wpakować się w pułapkę perfekcjonizmu. Żonglowanie między zadaniami, zabezpieczanie finansów, obsługą klientów – wymaga to wszystko perfekcji, prawda? Ale tu pojawia się haczyk: czasem trzeba po prostu zacząć. Perfekcje możemy dopracować później. Przyjrzyjmy się chociażby Billowi Gates’owi, który zarobił miliardy na niedoskonałym produkcie – Windowsie, który potem sprzedawał w coraz lepszych wersjach. Dobrym przykładem jest również YouTube, który z czasem poprawiał swoje poziomowane materiały i teraz z powodzeniem pozycjonuje treści w Google.

Przekaż wartość, bądź autentyczny

Podobnie jak w social media, twój **biznes usługowy** powinien skupiać się na przekazywaniu wartości, a nie na dążeniu do perfekcji. Otwarty umysł zawdy zawód spodziewieć się czegoś ekstraordynaryjnego. Bądź sobą, bądź prawdziwy – to jest biznes, a nie Disney czy Netflix. Nie możesz być lubiany przez wszystkich – nie jesteś Nutellą. Istotne jest robienie tego, co dobre, a nie to co idealne.

Obsługa klienta – skup się na relacjach

Twoja obsługa klienta powinna być również z dala od perfekcji, ale zawsze siła na budowaniu relacji. To klucz do utrzymania stałych **klientów**. Jeśli klient obserwuje twoje niedoskonałościama nadal korzysta z twoich usług, to jest to jego wybór. Przyjmij podejście swego mentora: „Wspieraj mnie, motywuj albo wypierxxxx z mojego życia”.

Twoje media społecznościowe: co się liczy

Twoje media społecznościowe to nie tylko Twoja marka, ale też Twoja tożsamość. To jest miejsce, gdzie możesz być prawdziwy, możesz dzielić się swoimi historiami i jest to miejsce, gdzie możesz nawiązać prawdziwą relacje jako lokalny przedsiębiorca. Zrozum, że to nie jest platforma do promowania perfekcji. Twoja marka jest codziennie doceniana za konsekwencję, autentyczność, a nie za bycie perfekcyjną.

Z dobrą strategią, każdy biznes usługowy może odnieść sukces

Zarówno w strategii social media, jak i w prowadzeniu biznesu, pamiętaj o jednym: **zakończone jest lepsze niż idealne**. Te same zasady obowiązują w Instagramie, Facebooku, Youtube czy w Google. Granicą jest wyłącznie Twój strach i niezdecydowanie. Dlatego wywal perfekcjonizm. Zacznij działać już dzisiaj, bo jeżeli coś warto robić, to będziesz poprawiać później. Przedsiębiorcy, których cechuje postawa „akcja, reakcja” oraz umiejętność szybkiego dostosowywania się do rynku, zawsze odnoszą sukces.

Podsumowanie: sukces jest bliżej niż myślisz

Nie daj się zwieść tym, którzy mówią, że w biznesie liczy się tylko perfekcja. Sukces to nie tylko kwestia perfekcji, ale przede wszystkim autentyczności, dostosowywania się i tworzenia wartości dla swoich klientów. Zacznij już dziś – nie czekaj na idealny moment, bo czasem najważniejsze jest zacząć. Bądź gotów na powodzenie, bo przecież: #doneisbetterthanperfect.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.