...

Tylko Ten, Kto Działa Zupełnie Inaczej Nie  Straci Widoczności I Zwiększy Zasięgi

Działania organiczne

Działania organiczne w social media, takie jak regularne publikowanie wartościowych treści, przyciągają uwagę klientów i sprawiają, że chętniej obserwują profil firmy. Ważne jest, aby publikować interesujące, wartościowe treści, takie jak zdjęcia, wideo, infografiki, artykuły i posty, które angażują publiczność i zachęcają do dalszej interakcji.

Drugi etap polega na zainteresowaniu klienta ofertą firmy. Działania organiczne w social media pomagają w tym, że umożliwiają przedstawienie oferty w sposób bardziej przystępny i atrakcyjny dla klienta. Wartościowe treści publikowane na profilu firmy mogą pomóc w budowaniu wizerunku firmy jako eksperta w danej dziedzinie, co wpływa na zainteresowanie klientów ofertą.

Trzeci etap polega na wywołaniu pragnienia zakupu u klienta. Działania organiczne w social media pozwalają na wywołanie pozytywnych emocji wśród publiczności. Interakcja z firmą na platformach społecznościowych, takie jak komentarze, udostępnienia i polubienia, mogą pomóc w budowaniu pozytywnych emocji i wpływać na pragnienie zakupu.

Ostatni etap to wezwanie klienta do podjęcia konkretnej akcji, jaką jest zakup lub skorzystanie z oferty firmy. Działania organiczne w social media pomagają w zachęcaniu klientów do podjęcia konkretnej akcji. Poprzez zamieszczanie na profilu firmy informacji o promocjach, ofertach specjalnych lub organizowanych wydarzeniach, można wpłynąć na decyzję klienta o skorzystaniu z oferty firmy.

Działania organiczne w praktyce

W postach na Facebooku i Instagramie pokazuj używaną technologię, urządzenia, preparaty oraz wyposażenie salonu lub kliniki. W ten sposób utrwalisz w oczach klientów przekonanie o wysokiej jakości usług, wysokich kwalifikacji personelu oraz o stosowaniu najnowocześniejszej technologii, a także o sterylności i bezpieczeństwa.

Ważne jest, aby świadomie budować autorytet jako eksperta, poprzez regularną obecność w mediach społecznościowych w charakterze spec listy.  Należy omawiać najczęściej zadawane przez klientów pytania, edukować w zakresie ich problemów i pokazywać skuteczne rozwiązania. Tym sposobem zyskasz zaufanie klientów i zwiększysz swój autorytet. 

Podczas czytania Twoich treści klienci mogą zastanawiać się, czy jesteś jednym z najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie, czy rzeczywiście znasz się na tym, co robisz, czy można Tobie zaufać, a także jakie są efekty i opinie innych klientów, którzy korzystali z Twoich usług. W przypadku droższych zabiegów ważniejsze może być dla klientów Twoje doświadczenie i marka niż cena czy zniżki.

Zdobycie jednego klienta wymaga takiej samej pracy i nakładów jak pozyskanie 100 klientów dziennie. Nie możesz liczyć na zdobycie nowych klientów na zabiegi PREMIUM poprzez sporadyczne posty. Wymaga to przemyślanej strategii – od treści postów, przez dobór technologii marketingowej do reklamy.

Ograniczony zasięg działań organicznych 

Działania organiczne na Facebooku i Instagramie, chociaż są ważnym narzędziem w budowaniu wizerunku firmy, mają swoje ograniczenia. Jednym z największych ograniczeń jest fakt, że działania te mają ograniczony zasięg i potencjał do osób, które już obserwują profil firmy.

Facebook i Instagram stosują algorytmy, które kontrolują, jakie treści są wyświetlane w sekcji wiadomości i w profilach użytkowników. Algorytmy te określają, które posty powinny być wyświetlane w wiadomościach, w zależności od liczby interakcji, jakie posty otrzymują. Innymi słowy, im więcej polubień, komentarzy i udostępnień, tym większa szansa, że posty będą wyświetlane w profilach użytkowników.

Jednakże, kiedy firma publikuje posty na swoim profilu, to zasięg tych postów jest ograniczony do osób, które już obserwują profil firmy. Chociaż w niektórych przypadkach posty mogą być udostępniane przez obserwujących, to zasięg i zainteresowanie jest zwykle mniejsze niż w przypadku postów, które osiągają duże ilości interakcji.

Podsumowując, chociaż działania organiczne na Facebooku i Instagramie są ważnym narzędziem w budowaniu wizerunku firmy, mają swoje ograniczenia. 

Jednym ze sposobów na zwiększenie zasięgu postów na Facebooku i Instagramie jest korzystanie z płatnych kampanii reklamowych. 

Dzięki kampaniom reklamowym firmy mogą docierać do szerszej publiczności i promować swoje produkty lub usługi w celu zwiększenia sprzedaży lub zainteresowania marką. Ale więcej o tym za chwile, ponieważ w 2023 jest 

Tutaj z pomocą przychodzimy my, ze sprawdzonymi w boju strategiami komunikacji na platformach społecznościowych i robotami Basią, Emi, które będą maksymalnie często Ciebie pokazywać. 

Kto to jest Basia i Emi?

Basia jest naszym robotem, który ma za zadanie przesyłać twoje posty z Facebooka i Instagrama na wszystkie inne platformy społecznościowe, takie jak Snapchat, Pinterest, Twitter, LinkedIn, Reddit, a także Google Biznes (wraz z Google Mapami) w Stanach Zjednoczonych. Basia przenosi zdjęcia, które publikujesz na Facebooku i Instagramie na wymienione wyżej platformy i tworzy dla nich oryginalne i unikalne treści, które pisze w prosty, ciekawy sposób. Każdy post publikowany przez Basię na tych platformach jest inny.

Z kolei Emi ma inną „supermoc”. Wystarczy jedno twoje kliknięcie, a Emi przywraca do życia twoje posty, dzięki czemu nie musisz pisać ich ciągle od nowa, zwłaszcza jeśli poruszasz podobną tematykę regularnie lub sezonowo. Emi może pomóc ci przywrócić treści, które już umarły, czyli posty, które zostały opublikowane miesiąc, pół roku lub dwa lata wcześniej, i ponownie umieścić je na tablicy Facebooka lub Instagrama, ale z nową treścią.

Obecność firmy usługowej na wszystkich mediach społecznościowych może przynieść wiele korzyści, w tym pozytywny wpływ na jej indeksowanie w Google.

Po pierwsze, firma może dotrzeć do różnych grup odbiorców, które korzystają z różnych platform społecznościowych. Nie wszyscy użytkownicy internetu korzystają tylko z Facebooka czy Instagrama. Istnieją również inne platformy, takie jak Twitter, LinkedIn, TikTok, Pinterest i wiele innych, które mają swoje własne grupy odbiorców. Przez obecność firmy na wielu platformach, ma ona większe szanse dotarcia do swojej grupy docelowej, co może przynieść większą ilość zainteresowanych klientów.

Po drugie, różne platformy społecznościowe oferują różne możliwości marketingowe. Na przykład, LinkedIn to platforma skupiająca się na relacjach biznesowych i umożliwiająca prowadzenie kampanii reklamowych skierowanych do konkretnych grup zawodowych, natomiast Pinterest jest platformą skupiającą się na wizualnym marketingu, umożliwiającym promowanie produktów w atrakcyjny sposób. Dlatego obecność firmy na wielu platformach społecznościowych umożliwia jej wykorzystanie różnych narzędzi marketingowych dostępnych na poszczególnych platformach, aby zwiększyć jej widoczność i dotarcie do klientów.

Po trzecie, obecność firmy na wielu platformach społecznościowych może mieć pozytywny wpływ na jej indeksowanie w Google. Posiadanie profilu na różnych platformach społecznościowych i regularne publikowanie na nich treści pozytywnie wpływa na SEO (Search Engine Optimization) firmy. Google uważa, że firmy, które są obecne na wielu platformach, są bardziej wiarygodne i mają większe szanse na zajęcie wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania.

Podsumowując, obecność firmy na wielu platformach społecznościowych może przynieść wiele korzyści, w tym dotarcie do różnych grup odbiorców, wykorzystanie różnych narzędzi marketingowych oraz pozytywny wpływ na indeksowanie firmy w Google. Dlatego warto zastanowić się nad obecnością firmy na różnych platformach społecznościowych, aby zwiększyć jej widoczność i zainteresowanie klientów.

 

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.