...

Chcesz zgarniać dodatkową widoczność w przeglądarce Google… robiąc zdjęcia?

Rozumiem, że na tym Ci zależy, aby Twoja moc 💪 SEO rosła? 🙂

Smartfony są wyposażone w niezliczone funkcje, które często pozostają niewykorzystane. Jedną z nich jest możliwość dodawania do zdjęć geolokalizacji – funkcja niezwykle przydatna i niewymagająca dużego wysiłku. Właśnie o tej funkcji dzisiaj porozmawiamy. Czy wiesz, jak włączyć geolokalizację zdjęć Google na swoim iPhonie lub Samsungu? Nie? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie.

Dlaczego warto o tym wiedzieć?

Ponieważ dodawanie geolokalizacji do zdjęć to doskonała strategia SEO, która umożliwia zwiększenie ruchu na stronie internetowej. Nie jest to jednak tylko zasługa geotagowania zdjęć – to również efekt skutecznego wykorzystania mediów społecznościowych. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wykorzystać zdjęcia do zwiększania swojej widoczności w Google, a przy tym nie ponosić żadnych dodatkowych kosztów? Odpowiedź jest prosta – posty z geotagiem Google.

Jeżeli chcesz skorzystać z tej bezpłatnej okazji do poprawienia swojego SEO, nic nie stoi na przeszkodzie. Ale jak to działa? Nasz robot Basia przepisuje Twoje posty i przenosi je na Google, Pinterest, Twitter i LinkedIn. Każdy post zawiera link do Twojej strony internetowej, zdjęcie z geotagiem i słowa kluczowe.

Efekt? Z każdym postem Twoja strona zbiera dodatkowe wartościowe linki z unikalnym tekstem z różnych platform social media.

Ranking Twojej witryny rośnie, a Ty, niczym Warren Buffett, zgarniasz potężny ruch z Google za darmo. Co więcej, wszystko to dzieje się bez Twojego zaangażowania i bez dodatkowych kosztów.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym użytkownikiem social media, z pewnością docenisz te korzyści. Więc na co czekasz? Zacznij już dzisiaj korzystać z geolokalizacji w swoich zdjęciach i zobacz, jak Twoja strona internetowa zyskuje na popularności. Pamiętaj, każdy post, każdy tydzień, miesiąc i rok przynosi dodatkowe korzyści. Co Ci się najbardziej w tym podoba? Co zamierzasz zmienić w swoim procesie?

Jak włączyć geolokalizację w swoim smartfonie?

Aby zacząć korzystać z tej funkcji, musisz najpierw mieć włączony tryb lokalizacji GPS na swoim smartfonie. Może to wymagać aktywacji dodatkowych ustawień, zależnie od modelu i marki Twojego urządzenia.

W systemie Android, który jest najbardziej popularnym systemem operacyjnym na świecie, znajdziesz ikonę usług lokalizacyjnych. Jeśli używasz angielskojęzycznej wersji systemu, lokalizowanie tej funkcji nie powinno stanowić dla Ciebie problemu. Zazwyczaj jest ona włączona domyślnie w większości smartfonów.

Jeżeli jednak posiadasz urządzenie, które nie oferuje natywnej aplikacji z GPS, nie musisz się martwić. Istnieje wiele innych programów do przeglądania zdjęć, które udostępniają tę funkcję.

Jak sprawdzić geolokalizację zdjęcia?

Kiedy już wykonasz zdjęcie, otwórz galerię lub album albo aplikację Google Zdjęcia, a następnie znajdź zdjęcie, którego lokalizację chcesz sprawdzić. W górnym menu wybierz trzy kropki i przejdź do opcji „Szczegóły”. Zobaczysz różne informacje na temat zdjęcia, w tym także lokalizację.

Informacje o lokalizacji są zapisywane w momencie robienia zdjęcia i są osadzone w obrazie. Możesz zobaczyć te dane na mapie, dotykając opcji „Pokaż na mapie”. Google Maps pokaże Ci dokładne miejsce, w którym zdjęcie zostało wykonane, pod warunkiem, że Twoja aplikacja do zdjęć oferuje taką możliwość.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.